PODSUMOWANIE PROJEKTU

Podsumowanie Projektu
„Międzynarodowy proces dydaktyczny w dobie reformy kształcenia zawodowego”

W dniu 20 października 2014 roku w Zespole Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyszkowie odbyła się konferencja podsumowująca projekt realizowany w ramach programu Uczenie się przez całe życie, akcja Leonardo da Vinci - VETPRO.

Głównym założeniem Projektu był wyjazd jego beneficjentów do Spoleto we Włoszech, który się odbył w dniach od 01.07.2014r do 05.07. 2014r, W wyjeździe uczestniczyli nauczyciele szkoły oraz lokalny przedsiębiorca – Jerzy Dąbrowski.

Wśród uczestników konferencji znaleźli się wszyscy beneficjenci Projektu, Naczelnik Wydziału Eduakcji Starostwa Powiatowego Pan Krzysztof Arbaszewski oraz członkowie Rady Pedagogicznej Zespołu Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyszkowie.

Spotkanie rozpoczęła Elżbieta Mańko, wicedyrektor szkoły i koordynator Projektu, która zaprezentowała dotychczasowy dorobek szkoły w obszarze projektów unijnych. Następnie Aneta Kasjaniuk – Pawlak i Anna Gałązka – Rytelewska przedstawiły prezentację poświęconą głównym założeniom projektu, jego celom i rezultatom zaś Bogusława Pawelska – Kozon, szkolny doradca zawodowy omówiła nowy europejski program edukacyjny „Erasmus+” .
Kolejnym punktem programu Konferencji było wręczenie certyfikatów potwierdzających zdobyte przez uczestników kompetencje językowe oraz zaświadczeń udziału w projekcie wystawionych przez naszego włoskiego Partnera Azzurra Societa Cooperativa Sociale. Ponadto każdy z uczestników otrzymał dokument Europass Mobilność wydany w dwóch językach – polskim i angielskim, potwierdzony przez Krajowe Centrum Europass. Dokument ten potwierdza nabyte umiejętności po odbyciu praktyki zawodowej i honorowany jest we wszystkich krajach Unii Europejskiej.

Wśród niewątpliwych korzyści, jakie Szkoła uzyskała w tym Projekcie są: wzrost kompetencji zawodowych nauczycieli, poprawa jakości i atrakcyjności nauczania zawodowego i prowadzenia uczniowskich praktyk zawodowych dzięki wprowadzeniu nowatorskich rozwiązań. To również wzrost zainteresowania kształceniem w zawodach w branży gastronomicznej, hotelarskiej i turystycznej.
Konferencja była utrzymana w klimacie włoskim, stoły mieniły się barwami Włoch zaś na nich  królowały potrawy rodem ze słonecznej Italii.

Opracowała B. Pawelska - Kozon