Sztandar Zespołu Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyszkowie

Uroczystość nadania imienia i przekazania sztandaru odbyła się 6 czerwca 2003 roku.

Wydarzenie to zainaugurowano Mszą Świętą w kościele parafialnym św. Idziego,  którą celebrował ksiądz biskup Tadeusz Zawistowski. W obecności pocztów sztandarowych wyszkowskich szkół i wszystkich zgromadzonych gości ksiądz biskup poświęcił nowy sztandar.

Płaszcz sztandaru w kształcie kwadratu o wymiarach 100 x 100 cm został wykonany z tkaniny wełnianej. Awers stanowią barwy czerwone. Na nich umieszczono emblemat orła – godło III Rzeczypospolitej i napis Rzeczpospolita Polska. Całość awersu została otoczona złotym galonem. W centrum białego rewersu  znajduje się otwarta książka, na stronach której umieszczono słowa Marii Skłodowskiej – Curie, „Jestem z tych, którzy wierzą, iż nauka jest czymś bardzo pięknym” oraz lata, w których Patronka otrzymała Nagrody Nobla – 1903 i 1911. Gałązka laurowa ma podkreślać wartość osiągnięć naukowych Skłodowskiej w wymienionych latach. Wokół książki widnieje napis Zespół Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyszkowie. W lewym górnym rogu umieszczono herb Powiatu Wyszkowskiego. Z trzech stron płaty sztandarowe obszyto złotymi frędzlami.

Rodzicami chrzestnymi sztandaru są: Stanisław Kurpiewski (Poseł na Sejm RP), Stanisława Prządka (Poseł na Sejm RP), Adam Mroczkowski (Wicewojewoda Mazowiecki), Marian Popis (Mazowiecki Wicekurator Oświaty), Maria Ewa Skibniewska (Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty), Marek Owsianka (Przewodniczący Rady Powiatu), Justyna Garbarczyk (Starosta Powiatu Wyszkowskiego), Maria Racinowska (Kierownik Zespołu Społeczno – Zawodowego Zarządu Głównego Związku Nauczycielstwa Polskiego), Cecylia Domżała (Przewodnicząca Rady Rodziców), Marian Popławski (Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Wyszkowie) i ksiądz biskup Tadeusz Zawistowski.