3 czerwca 2015 roku świętowaliśmy 10 – lecie przystąpienia do Klubu Przodujących Szkół.

Święto było okazją do podsumowania licznych konkursów, zorganizowanych w ramach obchodów 10-lecia przystąpienia Zespołu Szkół Nr 1 do Klubu Przodujących Szkół. W konkursie plastycznym na temat „10 lat w Klubie Przodujących Szkół” pierwsze miejsce zajęły Marta i Daria Czajkowskie, drugie Aleksandra Puławska, a trzecie Klaudia Stachacz,wyróżniono Marcina Samurajskiego. W konkursie poetyckim na temat „Nasza szkoła” laureatką została Łucja Borkowska, drugie miejsce zdobyła Olga Koroś, a trzecie Anna Tolak. Wyróżniono: Bartosza Jagielskiego, Martę Sztorc i Klaudię Zając. Katarzyna Baranowska wygrała konkurs fotograficzny na temat „Szkoła w obiektywie”. Drugie miejsce zajęła Agata Pieńkos, a trzecie Anita Wygryz. Wyróżniono Dominika Godlewskiego i Aldonę Wołyniec.

Podczas uroczystości przybliżono postać  Marii Skłodowskiej-Curie. Zebrani goście oraz społeczność szkolna obejrzała  poetycką opowieść o naszej patronce. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się też prezentacje wokalne naszych uczniów. Atrakcją okazał się występ taneczny wychowanka szkoły. Rafał Petrykowski z partnerką Oliwią Bloch – uczennicą Gimnazjum Nr 2 w Wyszkowie zaprezentowali walc angielski, walc wiedeński, fokstrot i tango.

Jednym z punktów programu uroczystości było sadzenie drzewa pamięci, które symbolizuje  trwałość wokół przemijającej rzeczywistości. Na terenie ogródka szkolnego dokonano uroczystego zasadzenia Jubileuszowego Dębu, który będzie dawał kolejnym pokoleniom uczniów świadectwo tego święta.

Ostatnim punktem uroczystości była biesiada u Skłodowskiej. Goście oraz uczniowie mogli skosztować grillowanych pyszności i słodkich przekąsek podanych przez uczniów z kierunku gastronomicznego.