Zajęcia wyrównawcze z fizyki z wykorzystaniem ICT

Od 03 października 2018 r. do 04 marca 2019r. uczniowie klas  II, III i IV Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie (10 dziewcząt i 20 chłopców) uczestniczyli w  „Zajęciach wyrównawczych z fizyki z wykorzystaniem ITC ” w ramach projektu „Dobre kwalifikacje drogą do sukcesu uczniów i uczennic z terenu powiatu wyszkowskiego”. Zajęcia prowadzone były z wykorzystaniem platform cyfrowych służącej do nauki fizyki. Dzięki udziałowi w takich zajęciach młodzież poznała podstawy fizyki i zjawisk występujących w przyrodzie w oparciu o prawa fizyki, nauczyła się wyszukiwania potrzebnych informacji z różnych źródeł w tym platform internetowych. Większość uczestników uważała zajęcia za potrzebne i poszerzające wiedzę z zakresu zjawisk i nauk przyrodniczyc.