Prowadzenie przedsiębiorstw

W dniach od 18.10.2017 r. do 30.11.2017 r. grupa uczniów z klas technicznych Zespołu Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej - Curie  brała udział w szkoleniu pod nazwą „Prowadzenie przedsiębiorstw” organizowanym przez Wydział Rozwoju i Funduszy Starostwa Powiatowego w Wyszkowie realizowanych w ramach projektu pn. „Dobre kwalifikacje drogą do sukcesu uczniów i uczennic z terenu powiatu wyszkowskiego” współfinansowanego z Europejskiego Fundusz Społecznego.

Celem szkolenia było podniesienie kwalifikacji  dotyczących zakładania i prowadzenia przedsiębiorstw. Uczniowie podczas zajęć poznali rodzaje działalności gospodarczych, ich charakterystykę jak i sposoby zakładania własnej działalności gospodarczej. Umiejętność obsługi komputera i posługiwania się Internetem przybliżyła sposoby rejestracji własnej firmy zarówno metodami tradycyjnymi jak i z zastosowaniem technik informacyjnych.

Słuchacze  kursu  stwierdzają, że było ono potrzebne i pomocne w założeniu oraz  prowadzeniu własnego przedsiębiorstwa, pogłębiło ich wiedzę na ten temat ale także ukierunkowało pewne założenia niezbędne do realizacji własnych planów na przyszłość.

Jacek Pyt