Prowadzenie gry giełdowej

Od października do grudnia 12 uczniów (5 dziewcząt i 7 chłopców) Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie wzięło udział w zajęciach „Prowadzenie gry giełdowej”. Zajęcia prowadzone były z wykorzystaniem platformy demo GPWtr@der służącej do nauki inwestowania w instrumenty finansowe notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych. Uczniowie podzieleni na 3 zespoły dysponowali  kwotą 30 000 wirtualnych pieniędzy i dokonywali wirtualnych transakcji giełdowych na podstawie pochodzących z rzeczywistego rynku ofert kupna i sprzedaży. Zadaniem zespołów było pomnażanie posiadanych środków. Dzięki udziałowi w takich zajęciach młodzież poznała podstawy inwestowania na giełdzie, nauczyła się śledzenia informacji rynkowych i notowań, a także wspólnego podejmowania decyzji inwestycyjnych.