W dniu 20.04.2018r w ramach projektu “Dobre kwalifikacje drogą do sukcesu uczniów i uczennic z terenu powiatu wyszkowskiego” 45 uczniów klas technicznych (TG, TOT i TH) naszej szkoły uczestniczyło w wycieczce do Akademii Finansów i Biznesu VISTULA w Warszawie. Uczniowie brali udział w warsztatach kelnerskich prowadzonych przez Pana Adama Latek - hotelarza i pasjonata, który przekazał im w sposób interesujący temat obsługi gości oraz opowiedział o zawodzie hotelarza i menadżera hotelu. Pan Adam przedstawił sposoby i metody stosowane przy serwisie kelnerskim, zwracając dużą uwagę na właściwą postawę podczas obsługi.

Młodzież z dużym zaangażowaniem wykonywała zlecone zadania. Każdy indywidualnie mógł sprawdzić swoje umiejętności zawodowe a prowadzący dokonać ewentualnej korekty. A być może niektórzy z nich już niedługo będą wykonywać podobne ćwiczenia jako studenci tej uczelni, w której jak się dowiedzieliśmy, studiuje młodzież z całego świata. Po obiedzie Pani Rektor Akademii przedstawiła zgromadzonym informacje o uczelni, kierunkach kształcenia, o warunkach nauki i możliwościach dalszego rozwoju.

Kolejnym punktem programu wycieczki było zwiedzanie szkoły. Z ogromnym zainteresowaniem nasi uczniowie słuchali studentów, którzy oprowadzali nas po uczelni. Nasza młodzież otrzymała zaproszenie do kontynuowania nauki w Akademii VISTULA. Kierownikiem wycieczki była Bogusława- Pawelska Kozon, a opiekunami Ewa Omelianowicz i Agnieszka Szczęsna.