Aktualności › The Unteachables!

Cały zeszły tydzień w Warszawskim MSCDN gościli uczestnicy międzynarodowego projektu the Unteachables z Polski, Słowenii, Dani, Włoch i Irlandii. W kolejnych dniach każda grupa omawiała efekty swojej pracy związanej z opracowaniem profilu ucznia unteachables. Co ważne, wnioski otrzymane przez każdy zespół były spójne jednak uzyskane w różny sposób. Polski team bazował na ankietach, które wypełnili uczniowie, duńska drużyna opierała się na obserwacji uczniów w ich otoczeniu, poproszono uczniów o zrobienie zdjęć z miejsc które ich inspirują, które kochają, szukano połączenia pokazanych obrazów z treściami poznawanymi w szkole a tym samym związku dlaczego szkoła i cały proces nie spełnia ich wymagań w kwestii uczenia się.
W środowy ranek uczestniczyliśmy w lekcji otwartej w XLV Liceum Ogólnokształcące im. Romualda Traugutta w Warszawie. Koleżanka Ewa- uczestniczka projektu poprowadziła zajęcia języka angielskiego w formie escape roomu.
Po południu miałam okazję uczestniczyć w prezentacji duńskiego teamu. Zaprezentowali bardzo ciekawe warsztaty. Opierały się na nowatorskim podejściu do prezentowanych treści, np. fragment bajki trzeba było zobrazować za pomocą figurek z ciastoliny, historię wojenną zaprezentowano nam przez doznania dotykowe, słuchowe a nawet zapachowe( zapalona zapałka) a wszystko to przy zamkniętych oczach uczestników zadania.  W końcu musieliśmy zaprezentować profil Leonarda da Vinici tworząc jego instagram na podstawie wiadomości które znaleźliśmy o nim w Internecie.
Spotkanie było możliwością aby poznać uczestników projektu osobiście, do tej pory znaliśmy się z się z grup społecznościach przez które się kontaktujemy, było też okazją do wymiany doświadczeń zarówno między nauczycielami jak i studentami- ponieważ oni też są beneficjentem tego ogromnego projektu.
Kolejnym etapem projektu jest wdrożenie przez nauczycieli na lekcjach metod i technik nauczania opracowanych przez studentów oraz odniesienie do nich jak sprawdzają się w praktyce! Nasze wnioski jak zwykle zamieścimy w formie story tellingów na platformie flipgrid, oczywiście w języku angielskim.
Zebrane doświadczenia i wiedzę na pewno wdrożę na swoich zajęciach, a nawet już zaczęłam!

Ewelina Sieńkowska

zdjęcia w galerii