Aktualności › Grupa Ardagh Glas

Grupa Ardagh Glas to 3 huty szkła zlokalizowane w Gostyniu, w Ujściu i w Wyszkowie. Klasa 1 TCG razem z wychowawcą p. Anną Kozon i z nauczycielem geografii p. Ewą Nowak-Kowalską zostali zaproszeni do zwiedzania huty. Pani Aleksandra Chrzczonowska, która powitała nas na terenie zakładu, pokazała filmy które informowały o produktach huty. Dowiedzieliśmy się z jakich surowców powstaje szkło i jakie warunki należy stworzyć, aby połączyły się ze sobą.

Butelki, które produkowane są w Wyszkowie mają kolor brązowy i zielony, a na dole znaczek odwrócona omego z cyfrą 41. Później zobaczyliśmy produkcję butelek, które trafią do większości wiodących marek rynku spożywczego, napojowego i farmaceutycznego. Nasza huta zatrudnia 130 osób ( dawniej 4000).  Nasi uczniowie zostali zachęceni do pracy w tym zakładzie. Będą mogli skorzystać z oferty po ukończeniu 18 roku życia. Wycieczkę zakończył konkurs i drobne nagrody.

Ewa Nowak-Kowalska