Aktualności › Apel z okazji Uchwalenie Konstytucji 3 Maja

Ostatniego dnia kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Co roku w naszej szkole obchodzimy uroczyście ważne rocznice i wydarzenia historyczne państwa polskiego.

Organizowane z tej okazji uroczystości przybliżają uczniom ważną datę historyczną, wagę i znaczenie związanego z nią święta narodowego.

Jednocześnie pomagają w patriotycznym wychowaniu młodego pokolenia. Rozbudzają miłość do ojczyzny, uczą szacunku do jej tradycji i historii. Dziś tą ważna datą jest 3 maja 1791 rok, czyli święto uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

W przygotowanie apelu zaangażowani byli uczniowie z klasy II TH  (wychowawca – G. Bieniawska), II LOS ( wychowawca – B.Pikora) i I TCPG  (wychowawca- A.Kozon) pod kierunkiem nauczycieli: Magdaleny Olton i Małgorzaty Wyszyńskiej. Tło stanowiła dekoracja wykonana przez p. Wandę Szymańską i p. Katarzynę Sawicką.

Piękna jest nasza ziemia,
przejrzysty nad nią błękit.
Piękna jest nasza mowa
i pieśni i piosenki.
Piękna jest nasza Wisła
od gór dalekich do morza.
Piękne są nasze dęby,
topola, sosna i brzoza.
Piękna jest nasza szkoła
i piękna zieleń boiska.
Strumień jest piękny i łąka,
i zboża fala złocista.
Piękny jest biały Orzeł.
i czerwień. Piękna nasza
Ojczyzno kochać będziemy Cię wiernie.
Całym swym sercem, duszą dziecinną,
Kocham tę ziemię, ziemię rodzinną.
Kocham skowronka, co wszystkich ludzi
równo ze świtem do pracy budzi.
Kocham te góry, lasy i gaje,
rzeki płynące, ciche ruczaje.

Opracowała:
Magdalena Olton