Aktualności › KSIĄŻKA DAREM DLA RODAKÓW Z BIAŁORUSI

W Zespole Szkół Nr1  im. Marii Skłodowskiej - Curie w Wyszkowie w marcu 2019r została  przeprowadzona zbiórka polskojęzycznych książek dla Polaków mieszkających na Białorusi . Uczniowie i nauczyciele przynieśli literaturę piękną,  popularnonaukową, naukową ,albumy i książeczki dla dzieci. Obdarowywaniu książkami przyświecały słowa Barbary Bush  - "Każdy ma coś, co może dać innym”. Inicjatorem zbiórki był dyrektor szkoły - p. Marian Popławski. W akcję  włączyła się biblioteka szkolna pod opieką pań: Eweliny Błachno, Katarzyny Ostrowskiej, Aldony Tolak oraz Szkolny Klub Europejski "Europejczyk" , którego opiekunem jest p. Bożena Pikora.

Dary w postaci około 100 egzemplarzy książek zostały przekazane do Parafii Matki Bożej Polesia w Łahiszynie w Diecezji Pińsk na ręce ks. Tadeusza Szeszki, który w dniach 31.03.2019r - 02.04.2019r głosił rekolekcje w Sanktuarium św. Teresy w Porządziu. Książki trafią do domowych, szkolnych i parafialnych bibliotek  polskich na Białorusi. Społeczność " Skłodowskiej"  przekazała również  życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

Opracowała Bożena Pikora