Aktualności › Wycieczka przedmiotowa do fabryki IZODOM

Dnia 27 marca 2019 roku uczniowie klas II TB i III TB pod opieką p.Magdaleny Mikołajczyk, p. Anny Gałązki- Rytelewskiej oraz p. Stanisława Ponichtery  odwiedzili siedzibę firmy IZODOM w Zduńskiej Woli.

Celem wycieczki było szkolenie technologiczne na temat „ Jak projektować i budować trwałe domy wysoce energooszczędne i pasywne.”
Przedsiębiorstwo Izodom istnieje na rynku od 28 lat , zajmuje  się produkcją kształtek styropianowych dla budownictwa, specjalistycznych płyt dociepleniowych oraz innych elementów z tworzyw piankowych. Firma posiada własny zakład produkcyjny, powierzchnie magazynowe  a także nowoczesne laboratorium badawcze zlokalizowane w centralnej Polsce, w Zduńskiej Woli. Rozwiązania oferowane przez Firmę były wielokrotnie doceniane za ich innowacyjność i energooszczędność. Firma eksportuje większość produkowanych przez siebie wyrobów. Główne rynki zbytu to kraje Unii Europejskiej, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Maroko, Rosja i Ukraina. Misją Firmy jest rozwój energooszczędnych i łatwych w zastosowaniu technologii budowlanych; trwałych, przyjaznych mieszkańcom i środowisku.

Na początku  wycieczki uczestniczyliśmy w wykładzie, z którego dowiedzieliśmy się:

- czym jest technologia IZODOM i dlaczego warto ją stosować

- jakie zmiany są przewidywane w prawie budowlanym

- co to jest dom pasywny i energooszczędny

Następnie uczniowie mieli okazję zwiedzić fabrykę i  zapoznać się z   procesem  produkcyjnym elementów systemu IZODOM. Sprawdzaliśmy  parametry techniczne materiałów i łączyliśmy elementy ścian  i stropów. Uczniowie byli zaskoczeni, że dzięki zastosowaniu technologii Izodom czterech robotników może wybudować ściany jednej kondygnacji domu o powierzchni 180 m2 w ciągu 5 dni roboczych.

Szkolenie zakończyło się wręczeniem  certyfikatów potwierdzających ukończenie szkolenia.
W opinii całej grupy szkolenie było bardzo ciekawe a firma zrobiła imponujące wrażenie