Aktualności › Prowadzenie gry giełdowej

Od 12 października do 19 grudnia, druga grupa uczniów Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie (8 dziewcząt i 4 chłopców) uczestniczyła w zajęciach  „Prowadzenie gry giełdowej” w ramach projektu „Dobre kwalifikacje drogą do sukcesu uczniów i uczennic z terenu powiatu wyszkowskiego”. Zajęcia prowadzone były z wykorzystaniem platformy demo GPWtr@der służącej do nauki inwestowania w instrumenty finansowe notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych. Uczniowie podzieleni na 3 zespoły dysponowali  kwotą 20 000 wirtualnych pieniędzy i dokonywali wirtualnych transakcji giełdowych na podstawie pochodzących z rzeczywistego rynku ofert kupna i sprzedaży. Zadaniem zespołów było pomnażanie posiadanych środków. Dzięki udziałowi w takich zajęciach młodzież poznała podstawy inwestowania na giełdzie, nauczyła się śledzenia informacji rynkowych i notowań, a także wspólnego podejmowania decyzji inwestycyjnych.

Zapraszamy do galerii!

Prowadząca zajęcia Ewelina Błachno