Aktualności › Konkurs Let’s Sing Christmas Songs

Święta Bożego Narodzenia, to czas miłości, radości, przebaczania, ale także wspólnego śpiewania kolęd i świątecznych piosenek. W naszej szkole 06.12.2018r. po raz trzeci odbył się konkurs piosenki anglojęzycznej o tematyce bożonarodzeniowej Let’s Sing Christmas Songs.
W tym roku w konkursie wzięło udział 10 zespołów klasowych. Jury oceniając wykonawców brało pod uwagę trudność tekstu, oryginalność wykonania, umuzykalnienie i swobodę sceniczną zespołów. Dobór repertuaru był bardzo urozmaicony. Mogliśmy usłyszeć bardzo popularną kolędę Silent Night czy chętnie śpiewające przez młodzież piosenki Santa tell me, Do they know it’s Christmas, Mary did you know. Nie zabrakło również wyśpiewanych życzeń Bożonarodzeniowych w piosence We wish you a merry Christmas.
Uczniowie zaprezentowali także swoje umiejętności grania na różnych instrumentach muzycznych. Oczekując na werdykt młodzież wraz z nauczycielami zaśpiewała piosenkę Merry Christmas Everyone.
Poziom uczestników był bardzo wyrównany, ale udało wyłonić się zwycięzców:

• Pierwsze miejsce zajęła klasa I LOP w piosence Merry Christmas Everyone
  • Drugie miejsce ex aequo otrzymały klasy II LOP i III LOS prezentując piosenki Jingle Bell Rock i Jingle Bells
  • Trzecie miejsce wywalczyły klasy: II LOS, II TOT, II TH, I LOS, I TB, I LOL, II LOL.

Pan Dyrektor Marian Popławski pogratulował wszystkim uczestnikom, a następnie podziękował organizatorom konkursu i  młodzieży za świetne przygotowanie.Gratulujemy zwycięzcom!

Organizator konkursu Grażyna Bieniawska

WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII