Aktualności › „Dzień Umysłów Ścisłych” Zespole Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie

„Nauka leży u podstaw każdego postępu, który ułatwia życie ludzkie i zmniejsza cierpienie”

Maria Skłodowska – Curie

14.03.2018r. to „Dzień Umysłów Ścisłych” Zespole Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie. Nauczyciele przedmiotów matematyczno – przyrodniczych i informatyki w ramach obchodów „Dnia Umysłów Ścisłych” i 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę przygotowali program  dotyczący najważniejszych osiągnięć i wynalazków naszych rodaków w ostatnim stuleciu.
Inscenizacja „ W stuleciu otrzymania Nagrody Nobla”, przygotowana przez uczniów klas I TCPG, II LOS pod kierunkiem nauczycieli: Agnieszki Sasin, Magdaleny Olton i Marzeny Strzemiecznej przybliżała wszystkim osiągnięcia naukowe naszej patronki Marii Skłodowskiej – Curie.

Zainteresowanie wzbudził również film prezentujący największe osiągnięcia i wynalazki polskich naukowców, przygotowane przez nauczycieli: Annę Kozon i Marię Czestkowską. Niektóre wynalazki odegrały szczególne znaczenie w walce narodu polskiego o swoją tożsamość i niepodległość.
Młodzież, pod kierunkiem nauczycieli, przygotowała również prezentacje multimedialne, wystawy, gazetki okolicznościowe, ulotki promujące osiągnięcia polskich naukowców. „Dzień Umysłów Ścisłych” cieszył się zainteresowaniem całej społeczności szkolnej i na stałe wpisał się do kalendarza uroczystości Skłodowskiej

.
Agnieszka Sasin i Maria Czestkowska