Aktualności › Nowy Rok Szkolny 2016-17

Szczególnie serdecznie i gorąco witam uczniów klas pierwszych. Dziękuję, że nam zaufaliście i jesteście. Jesteśmy tu dla Was i z wami. Zależy nam na tym, abyście – niezależnie od zmieniającego się otoczenia – wiedzieli, że możecie nam zaufać, a także powierzyć swoje troski, wątpliwości i zapytania. Już teraz wiem, że zasługujecie na edukację w naszej wyjątkowej szkole. Będziemy Was wspierać w budowaniu ścieżki przez życie szkolne, będziemy Wam proponować najtrafniejsze rozwiązania, rozpalać w Was ambicje i chęć osiągania sukcesów. Wierzę, że wzorem lat ubiegłych, wasza energia i zaangażowanie pozwoli urzeczywistnić kolejne ambitne zamierzenia i zrealizować często niełatwe przedsięwzięcia.

Teraz przed Wami kolejny rok szkolny. Czas nowych wyzwań. Chciałbym, byście wiedzieli, że w szkole nie tylko się uczycie nowej wiedzy. Zdobywacie doświadczenie, uczycie się koleżeństwa, szacunku, wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka. W szkole – przez przebywanie z rówieśnikami, z ludźmi młodszymi i starszymi od siebie, z nauczycielami – uczycie się również odpowiedzialności i tolerancji, stajecie się osobami, na których można polegać. Szkoła będzie stawiała przed Wami różne wyzwania, czasem łatwiejsze, czasem całkiem trudne. Nauczyciele wiedzą, że wychowywać to kochać ale i wymagać. Szkoła to realizacja pasji, to także dobra nauka życia. To bardzo ważna umiejętność – potrzebna i młodszym, i starszym. Szczególnie to cenna umiejętność, gdy cele wyznacza się razem, w zespole, w klasie, w szkole. A jeszcze bardziej, gdy razem się je osiąga.  Wiem, że wspólne rozwiązywanie problemów, wspólne realizowanie zadań ale i wspólne sukcesy są wspaniałym doświadczeniem, które często pamięta się przez lata.

Za słowami Janusza Korczaka, wielkiego przyjaciela dzieci i młodzieży, pragnę skierować do Nas wszystkich zobowiązanie, że:

„Nie tak ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział,

nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko trochę obchodziło, a żeby go coś naprawdę bardzo zajmowało”.