Aktualności › Czytanie dzieciom bajek-2016

Wychodząc z założenia, że czytanie dzieciom bajek ma znaczący wpływ na rozwój umysłu i osobowości dziecka, młodzież ze Skłodowskiej co roku popularyzuje literaturę polską wśród przedszkolaków. 22 czerwca 2016 r. grupa uczniów z kl. II TB wraz z polonistami – Katarzyna Zglinicką, Kariną Gnatkowską i Anną Kordyszewską wybrała się do zaprzyjaźnionego Przedszkola Nr 1 w Wyszkowie.

Grupa 5 – latków przywitała nas bardzo ciepło i z niecierpliwością czekała na występ starszych kolegów. Ewelina Choszczyk przeczytała wybrane wiersze Jana Brzechwy, Tomasz Kurowski zaciekawił dzieci literaturą Hanny Niewiadomskiej i  Marii Konopnickiej a pani Katarzyna Zglinicką czytała o „Spóźnionym słowiku” czy „Abecadle”. Największe jednak zainteresowanie wzbudził Marek Godlewski, który wraz z przedszkolakami próbował odpowiedzieć „Gdzie jest dinozaur?” Udało się go znaleźć na ostatniej stronie książki, którą przyniósł Marek:) Po lekturze książek przedszkolaki zaprosiły gości do wspólnej zabawy. Zaprezentowały swoje umiejętności wokalno – taneczne,  ulubione zabawy oraz zaprosiły na słodki poczęstunek.  W radosnych nastrojach rozstaliśmy się z pięciolatkami obiecując spotkać się znowu za rok.