Aktualności › Uczniowie ze Skłodowskiej we Włoszech

Młodzież z  Zespołu Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej - Curie  w dniu 8 maja 2016 roku wyjechała na staż zawodowy do Spoleto we Włoszech.  W grupie tej jest po ośmiu uczniów z kierunków kształcenia technik budownictwa i technik cyfrowych procesów graficznych. Wyjazd zagraniczny realizowany jest w ramach projektu „Zagraniczna praktyka miejscem doskonalenia zawodowego i samorealizacji” w Programie Operacyjnym Wiedza Edukacja Rozwój. Kierownikiem wyjazdu jest Pani Bożena Pikora, a opiekunem Pani Agnieszka Motyka.

Podróż do miejsca praktyk odbyła się samolotem do Rzymu a następnie autokarem do Spoleto oddalonego około 100 km od wiecznego miasta. Lot samolotem dla większości uczniów był pierwszy w życiu i dostarczył niezapomnianych wrażeń. Uczniowie zamieszkali w hotelu Villa Redenta położonym u podnóża Apeninów.

Od poniedziałku rozpoczęła się intensywna realizacja programu stażu. Na spotkaniu z włoskim koordynatorem projektu – Panią Ewą Markowską, uczniowie zostali zapoznani z programem zawodowymi kulturowym oraz rozpoczęli  podstawowy kurs języka włoskiego. Głównym punktem spotkania było przedstawienie miejsc stażu, poznanie praw i obowiązków na przydzielonych miejscach pracy ze szczególnym uwzględnieniem przepisów BHP. Po części teoretycznej młodzież wraz z opiekunami i włoskim koordynatorem wyruszyli na spacer po Spoleto, którego głównym celem było poznanie topografii miasta, miejsc użytku publicznego oraz miejsc gdzie będą odbywać staż.

Od 10 maja 2016 uczniowie poznają specyfikę pracy z zakresu włoskiego budownictwa i cyfrowych procesów graficznych.

Kolejne nowinki na temat przebiegu włoskiego stażu już wkrótce.