Aktualności › Narodowe Czytanie w Skłodowskiej

Narodowe Czytanie to akcja zainicjowana przez prezydenta Bronisława Komorowskiego, mająca popularyzować fundamentalne w polskiej kulturze dzieła, wzmocnić poczucie wspólnej tożsamości a także promować kulturę żywego słowa w jej najdoskonalszych przejawach. Spotkanie , które odbyło się 02 marca 2016 r. na świetlicy szkolnej było kolejnym przedsięwzięciem zespołu nauczycieli języka polskiego w ramach obchodów Tygodnia Języka Polskiego w naszej szkole. Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie zostali zaproszeni do delektowania się pięknem polskiej literatury. Wybór autora wybranych dzieł nie był przypadkowy. Senat Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza, by w setną rocznicą śmierci oddać należny hołd temu wielkiemu Polakowi i przyczynić się do popularyzacji Jego twórczości oraz idei zawartych w Jego książkach. W związku z tym uczniowie zaproponowali lekturę dzieł polskiego noblisty takich jak: „Quo vadis”, „Pan Wołodyjowski”, „Ogniem i mieczem”, W pustyni i w puszczy”, „Z pamiętnika poznańskiego nauczyciela”. Dziękujemy wszystkim za zainteresowanie tą inicjatywą.