Aktualności › Dyrektor Marian Popławski na spotkaniu u Pani Minister Edukacji Narodowej

W dniu 26 stycznia 2016 r. przedstawiciele Krajowego Stowarzyszenia Pomocy Szkole gościli u Pani Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej. Tematem rozmowy była przede wszystkim współpraca w zakresie realizacji priorytetów Ministerstwa Edukacji Narodowej. Podczas spotkania omawiano plany MEN w zakresie planowanego ustroju szkolnego. Uczestnicy spotkania przedstawiali problematykę sześciolatków, planów w zakresie gimnazjum, liceum, kształcenia zawodowego , także w technikum. Omówiono sprawy dotyczące planów nauczania, organizacji zajęć pozalekcyjnych, w tym SKS, sklepików szkolnych, podręczników, e-podręczników  a także innych spraw dotyczących organizacji szkół i placówek oświatowych. Pani Minister zwróciła uwagę na problem sześciolatków, szerokopasmowy Internet w szkołach oraz zajęcia wychowania fizycznego w szkołach.

W spotkaniu z Minister Anną Zalewską wzięli udział: Zofia Grzebisz-Nowicka – Przewodnicząca Stowarzyszenia, Lucyna Tępczyk – członek Zarządu KSPS/Przewodnicząca Rady Klubu Przodujących Szkół, Robert Biskupski – członek Zarządu KSPS, Iwona Bartosik – Przewodnicząca Łódzkiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole, Hanna Nagórek – Dyrektor SP w Szczutowie/Przewodnicząca Rady Programowej Klubu Szkół Reymontowskich, Grzegorz Grabowski – Dyrektor Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Przasnyszu, Marian Popławski – Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Wyszkowie oraz Janusz Kamiński – Dyrektor Zespołu Szkół Górniczo-Energetycznych w Koninie.

Krajowe Stowarzyszenie Pomocy Szkole to organizacja pozarządowa służąca polskiej szkole od prawie 30 lat. Obecnie realizuje 12 ogólnopolskich programów edukacyjno-wychowawczych adresowanych do nauczycieli, uczniów i rodziców. We wtorek przedstawiciele Stowarzyszenia spotkali się z szefową MEN – Anną Zalewską.