Aktualności › Młodzież ze SKŁODOWSKIEJ pojechała do Anglii na okres od 17 maja do 13 czerwca 2015

Młodzież ze SKŁODOWSKIEJ pojechała do Anglii na okres od 17 maja do  13 czerwca 2015

w ramach Projektu: 2014-1-PL01-KA102-001151 „Zagraniczna praktyka miejscem doskonalenia zawodowego i samorealizacji”

Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój realizowany w Anglii
CELE WYJAZDU:
 czterotygodniowa praktyka zawodowa wynikająca z programu nauczania w zawodzie: technik żywienia i usług gastronomicznych – 16 uczniów

METODY: praca uczniów na stanowiskach roboczych w przedsiębiorstwach gastronomicznych, hotelarskich w  Plymouth w Anglii.
ADRESACI:  16 uczniów – uczestników projektu na praktyczną naukę zawodu z klasy II Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyszkowie wyłonionych w wyniku postępowania kwalifikacyjnego po uzyskaniu zgody rodziców /prawnych opiekunów/

TREŚCI PROGRAMOWE:

zgodne z programem nauczania praktyki zawodowej dla zawodu:  technik żywienia i usług gastronomicznych.

OPIEKUNOWIE: Pani Elżbieta Mańko – wicedyrektor, kierownik wyjazdu, Pani Bogusława Pawelska – Kozon – nauczyciel, opiekun

Wiedza, umiejętności i kompetencje, jakie mają zostać nabyte:

Z obszaru zawodowego :

1. Pozwoli uczniom zapoznać się z nowoczesnymi metodami pracy w zakresie podstaw programowych przewidzianych dla zawodu.
  2. Zapewni pracę na stanowiskach wymagających elastyczności i przedsiębiorczości przy wykonywanych czynnościach.
  3. Umożliwi korzystanie z najnowocześniejszego sprzętu w zakładach, sprzętu elektronicznego i technik komputerowych, wykorzystywanych w pracy.
  4. Wpłynie na pogłębienie znajomości obowiązujących norm, przepisów BHP.
  5. Wykształci umiejętność lepszej organizacji pracy indywidualnej i grupowej.
  6. Pozwoli na zapoznanie się z zasadami i kulturą pracy w przedsiębiorstwach Anglii oraz przełożenia ich na lokalną rzeczywistość.
  7. Pomoże jego uczestnikom kształtować właściwe postawy pracownicze.
  8. Przyczyni się do wykształcenia postawy samodzielności i przedsiębiorczości.
  9. Uaktywni i zachęci do wytyczenia sobie nowych celów, np. założenie własnej działalności lub poszukiwanie pracy w przedsiębiorstwach  w kraju lub za granicą, co zwiększy ich szansę na rynku pracy.

Z obszaru językowego:

1. Podniesie poziom znajomości branżowego słownictwa w języku angielskim.
  2. Wpłynie na doskonalenie komunikacji werbalnej, szczególnie w zakresie słownictwa zawodowego.
  3. Zmotywuje do doskonalenia znajomości języka angielskiego.
  4. Pozwoli na przygotowanie do zdawania egzaminów zewnętrznych: maturalnego z języka angielskiego oraz praktycznego egzaminu z kwalifikacji zawodowych.

Z obszaru międzykulturowego:

1. Pozwoli poznać historię i geografię Anglii.
  2. Umożliwi zwiedzenie najciekawszych miejsc w Anglii
  3. Pozwoli na poznanie tradycyjnej architektury miast i wsi.
  4. Zapozna ze sposobami spędzenia wolnego czasu przez Anglików, uprawianymi przez nich sportami, sztuką kulinarną i atrakcjami turystycznymi.
  5. Umożliwi zaobserwowanie różnic kulturowych pomiędzy Polską a mieszkańcami Anglii.
  6. Przyczyni się do wykształcenia postawy tolerancji i otwartości na inne kultury.
  7. Podniesie prestiż szkoły w środowisku lokalnym i europejskim.

Zaprezentuje pozytywny wizerunek regionu mazowieckiego w Unii Europejskiej.

Więcej zdjęć w galerii