Aktualności › Wyjazd uczniów ze Skłodowskiej do Włoch

Wyjazd uczniów ze Skłodowskiej do Włoch w okresie od 19 kwietnia do  16 maja 2015r w ramach Projektu: „Zagraniczna praktyka miejscem doskonalenia zawodowego i samorealizacji” Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój realizowany we Włoszech
Uczestnikami projektu na praktyczną naukę zawodu są uczniowie z klas III Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyszkowie wyłonionych w wyniku postępowania kwalifikacyjnego po uzyskaniu zgody rodziców /prawnych opiekunów. Czterotygodniowa praktyka zawodowa wynika z programu nauczania w zawodzie: technik obsługi
turystycznej – 8 uczniów, technik hotelarstwa – 9 uczniów, technik cyfrowych procesów graficznych – 7 uczniów jest współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER).

Podczas pobytu we Włoszech uczniowie nabędą wiedzę, umiejętności i kompetencje z obszaru zawodowego, z obszaru językowego oraz obszaru międzykulturowego. Zajęcia u włoskich pracodawców pozwolą uczniom zapoznać się z nowoczesnymi metodami pracy w zakresie podstaw programowych przewidzianych dla zawodu, umożliwi korzystanie z najnowocześniejszego sprzętu w zakładach, sprzętu elektronicznego i technik komputerowych, wykorzystywanych w pracy, wpłynie na pogłębienie znajomości obowiązujących norm, przepisów BHP, wykształci umiejętność lepszej organizacji pracy indywidualnej i grupowej, pozwoli na zapoznanie się z zasadami i kulturą pracy w przedsiębiorstwach Włoch oraz przełożenia ich na lokalną rzeczywistość, pomoże uczestnikom kształtować właściwe postawy pracownicze, przyczyni się do wykształcenia postawy samodzielności i przedsiębiorczości, wpłynie na podniesie poziom znajomości branżowego słownictwa w języku włoskim a także zmotywuje do doskonalenia znajomości języka angielskiego oraz pozwoli na przygotowanie do zdawania egzaminów zewnętrznych: maturalnego z języka angielskiego oraz praktycznego egzaminu z kwalifikacji zawodowych.

Zakwalifikowani uczniowie starannie przygotowywali się do wyjazdu. Uczestniczyli w spotkaniach integracyjnych, doskonalili umiejętności językowe, nabywali umiejętności radzenia ze stresem.

Dzielnie wspierali ich rodzice. Podczas spotkania z koordynatorem projektu Panią Elżbietą Mańko, kierownikiem wyjazdu Pania Eweliną Błachno, opiekunem Panią Marzeną Strzemieczną dyrektorem szkoły wszyscy z uznaniem i wielką radością wypowiadali się o wyróżnieniu, jakie ich spotkało w Zespole Szkół Nr 1 im. Marii Skłodowskiej - Curie. Nie zabrakło także wzruszenia zarówno u uczniów jak i ich rodziców.

Wiecej zdjęć w zakładce GALERIA

Marian Popławski - dyrektor