Aktualności › Świątecznie i sportowo w stolicy

Dnia 15 grudnia 2014r uczniowie klas: II Technikum Obsługi Turystycznej, III Technikum Hotelarskiego i III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych wraz z wychowawcami: p. Bożeną Pikora, p. Anną Przesmycką i p. Agnieszką Szczęsną odbyli wycieczkę do Warszawy. Głównym celem wyjazdu było zwiedzanie Stadionu Narodowego oraz zabytków Starego i Nowego Miasta w świątecznej scenerii.

Uczestnicy wycieczki wybrali do poznania Stadionu Narodowego trasę ekskluzywną, która obejmowała trasę piłkarza oraz zwiedzanie loży platynowej, kryształowej i białej , a także kaplicę wielowyznaniową. Uczniowie podczas zwiedzania mogli wcielić się w rolę komentatorów sportowych, najlepiej w rolę wcielił się Jakub Urbaniak z klasy IIITH oraz sprawdzić siłę głosu podczas owacji w momencie strzału do bramki. Poznano także stroje polskiej drużyny piłkarskiej, w których występuje nasza reprezentacja w czasie meczów
w kraju i za granicą. Ponadto uczniowie zwiedzili zespół pomieszczeń i urządzeń gdzie piłkarze regenerują siły fizyczne, a także poznali przestrzenne rozplanowanie obiektu.
Ucztą dla oczu były świąteczne dekoracje połączone z architekturą warszawskiej Starówki,  Nowego Miasta, Krakowskiego Przedmieścia i Nowego Światu. Dopełnieniem wyjazdu był seans filmowy w kinie  na Targówku oraz przedświąteczne zakupy. Uczniowie powrócili bardzo zadowoleni i z pytaniem o kolejny wyjazd.
Opracowała: Bożena Pikora

ZDJĘCIA W GALERII