Aktualności › Wojewódzki Turniej Wiedzy o Regionalnym Programie Operacyjnym Woj. Mazowieckiego

Młodzież z Zespołu Szkól nr1 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wyszkowie jako jedyna szkoła powiatu wyszkowskiego wystartowała w Turnieju o Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Mazowieckiego. Aby znaleźć się w dziesiątce szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych startujących w turnieju trzeba było napisać biznes plan dotyczący rozwiązań turystyczno – sportowych w lokalnym środowisku.

Grupa młodzieży od Skłodowskiej w liczbie 20 uczniów z klas: III Liceum Ogólnokształcącego, II i IV Technikum Obsługi Turystycznej i III Technikum Hotelarskiego opracowała biznes plan pt. „ Lubię Wyszków – poszerzamy ofertę turystyczno – sportową” ,ponieważ takie były wymogi turnieju Jury pracę uczniów pod kierunkiem opiekunów – p. Bożeny Pikora i p. Jacka Niewiadomskiego oceniło bardzo wysoko, Wyszków znalazł się na czwartej lokacie i tym samym 29 października 2014 wziął udział  w turnieju, który odbył się w Warszawie, w Ośrodku Sportu i Rekreacji na ulicy Siennickiej 40.

ZDJĘCIA W GALERII

Podczas turnieju uczniowie musieli się wykazać niezwykłą znajomością zagadnień dotyczących Unii Europejskiej, jej funkcjonowania, powstawania oraz specyfiki państw członkowskich oraz wiedzą dotyczącą Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007 – 2013. Oprócz ogromu wiedzy młodzież z „ jedynki” musiała wykazać się sprawnością fizyczną,  manualną, znajomością zabytków na ziemi mazowieckiej, które zostały odnowione dzięki pozyskanym środkom unijnym. Oto niektóre konkurencje sportowe: triatlon (  strzelanie z łuku do tarczy, slalom piłką zakończony strzałem do bramki ,wspinaczka na ściance ), zorrbing. Uczniowie od Skłodowskiej radzili sobie bardzo dobrze, w niektórych konkurencjach byli nie do pobicia, np.” Europa da się lubić”, znajomość flag państw członkowskich Unii Europejskiej, zorrbing.  Każda drużyna startująca w Turnieju występowała w odrębnych barwach, Wyszków występował w barwach żółtych. Uczniowie i nauczyciel otrzymali upominki w postaci koszulek, bluz polarowych, toreb podróżnych i słodyczy. Szkoła otrzymała Puchar , który prezentuje wyścig po środki z Unii Europejskiej służące zmianie otaczającej nas rzeczywistości. Turniej w Warszawie był także okazją do poznania kolegów i koleżanek ze szkół Mazowsza. Uczestnikom gratulujemy możliwości wzięcia udziału w tak wspaniałym, kształcącym i rozwijającym wydarzeniu.