Aktualności › MULTITEST Z GEOGRAFII 2020

Konkurs z geografii na poziomie klasy I i II Liceum Ogólnokształcącego i Technikum Nr 1  z geografii w formie on - line został przeprowadzony w dniu 23 .10.2020r. Jest to konkurs o zasięgu ogólnopolskim, którego organizatorem jest Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie.  Tematyka konkursu dla klas pierwszych obejmowała zagadnienia  z zakresu skali mapy, współrzędnych geograficznych, ruchów Ziemi, przeglądu kontynentów pod względem położenia i ich cech przewodnich. Uczniowie klas drugich musieli wykazać się znajomością procesów wewnętrznych i zewnętrznych zmieniających powierzchnię Ziemi oraz zagadnień z zakresu klimatu.

Do Multitestu przystąpiło 41  uczniów z Zespołu Szkół Nr1 im. Marii Skłodowskiej - Curie w Wyszkowie. Z klasy I Lsa - 11 uczennic, z klasy II LLg - 13 uczniów, z klasy II LPp - 11 uczniów , z klasy II Lsa - 3 uczennice i z klasy II TTp - 3 uczennice.
Średni wynik dla klas pierwszych w Polsce to 133 punkty na 194 punktów możliwych do uzyskania.Uczniowie klasy I Lsa uzyskali wyniki od 122 do 92 punktów. Średni wynik Multitestu dla klas drugich wynosi 121 punktów na 194 maksymalnych. Uczniowie naszej szkoły uzyskali punkty od 148 do 96.

Najwyższe wyniki wśród uczniów klasy I Lsa uzyskały -  Monika Rębowska i Daria Mróz po 122 punkty. Wśród uczniów klas drugich najlepiej konkurs napisali;Julia Wójcik z klasy II LPp - 148pkt., Wiktor Mikołajczyk i Weronika Kowalska z klasy
II LLg - 146 pkt. oraz Kacper Michalik, Piotr Tomaszewski, Julia Olbryś i Karolina Puchalska z klasy II LLg - 144pkt. Wyniki pozostałych uczniów klas drugich LO oscylowały wokół 130 punktów. W technikum najwyższy wynik osiagnęła Patrycja Kubuj  - 136 pkt na 194 możliwych do uzyskania. W nagrodę uczniowie otrzymali oceny celujące z geografii oraz dyplomy uznania.

Opiekunami uczniów biorących udział w tegorocznej edycji Multitestu z geografii byli nauczyciele: Ewa Kowalaska - Nowak i Bożena Pikora. Szkolnym koordynatorem konkursu była Bożena Pikora. Uczniom gratulujemy wiedzy, chęci zmierzenia się z uczniami z całego kraju i życzymy dalszych sukcesów.

Opracowała: Bożena Pikora