Aktualności › Ogólnopolski Tydzień Kariery

Zespół Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie W Wyszkowie włączył się w udział Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, corocznej inicjatywie mającej na celu rozwój poradnictwa zawodowego – wspierania edukacji, zawodu, pracy i kariery.  Działaniami pod hasłem „Doradzamy – zawodowo, wybieramy – odlotowo”  koordynował szkolny doradca zawodowy Katarzyna Zglinicka.
Zgodnie z harmonogramem:

• Uczniowie wzięli udział w warsztatach on-line „Odlotowe CV w 3 dni” przeprowadzonych przez Centrum Szkoleń i Promocji Zatrudnienia
  • Uczniowie kl. II TCg uczestniczyli w warsztatach kompetencji miękkich z zakresu kształcenia umiejętności pracy w grupie, przeprowadzonych przez szkolnego doradcę zawodowego

• Młodzież z kl. I LSa i IVTOT uczestniczyła w  konferencji on-line “Zmiana rynku pracownika. Jak zarządzać karierą w dobie gwałtownej zmiany na rynku pracy”

• Społeczność szkolna zapoznała się z prezentacją multimedialne „Zawody przyszłości”
  • Upowszechniono poprzez szkolną stronę webinarium  ZAWODY PRZYSZŁOŚCI – CO WIEMY JUŻ DZIŚ?
  • Odbyły się konsultacje nauczycieli z doradcą zawodowym w sprawie narzędzia „Mapa Karier” (wykorzystywanie scenariuszy zajęć, poszukiwanie informacji o zawodach, planowanie ścieżki edukacyjno – zawodowej)

Z uwagi na niekorzystną sytuację epidemiologiczną nasze działania w dużej mierze przybrały formę niebezpośrednią.  Mogli w nich jednak uczestniczyć także uczniowie pracujący zdalnie, gdyż informacje, prezentacje czy linki do odtworzenia webinariów zostały upowszechnione na stronie szkoły oraz poprzez dziennik elektroniczny.

Katarzyna Zglinicka
Szkolny doradca zawodowy