Aktualności › Jesienne akcje przyrodnicze

Jak co roku Zespół Szkół Nr 1 przystąpił do akcji „Sprzątanie Świata”.

18.09.2020 roku klasa 1 Lsb z opiekunem p. Ewą Nowak-Kowalską ruszyli spod szkoły w kierunku Nadleśnictwa Wyszków. Uczniowie zbierali śmieci idąc wzdłuż ulicy Świętojańskiej, skręcili w ulicę Sosnową, a następnie ścieżką rowerową, zostawiając po drodze pełne worki śmieci, doszli do siedziby Nadleśnictwa.

Tego dnia dołączyliśmy również do akcji pod hasłem #sadziMY, którą zainicjował Prezydent Andrzej Duda i jego małżonka.

Młodzież spotkała się z leśnikami, którzy opowiadali o drodze od nasiona do drzewa. Zapoznali uczniów, w jaki sposób pozyskują nasiona, jak je selekcjonują, opowiadali o zalesieniach i lesistości Polski.
Następnie chętni uczniowi wzięli udział w konkursie, w którym rozpoznawali drzewa po szyszkach oraz przeciętych deskach. Rozpoznawali również po opisie pospolite płazy występujące w biocenozie lasu. Nagrodami były klucze do rozpoznawania tropów zwierząt, które przekazali szkole, aby wzbogacały lekcje biologii.

Nagrodą były również sadzonki sosny, które część uczniów wzięła do domu, ale  6 drzewek przekazaliśmy Panu Dyrektorowi. Zostały posadzone na terenie naszej szkoły.
Reasumując, te akcje miały same plusy. Sprzątnięty został kawałek powiatu, posadzone zostały drzewa,  zrobiliśmy 11 tysięcy kroków i spaliliśmy ponad 1000 kalorii.