Aktualności › Salon Maturzystów Perspektywy 2020

Drodzy Maturzyści!

Przed Wami trudny rok przygotowań do matury i podejmowania decyzji o tym, co dalej.
Studia? Jeśli tak, to na jakim kierunku i w jakiej uczelni? W swoim mieście czy z dala od domu? W uczelni publicznej czy prywatnej? Jakie przedmioty zdawać dodatkowo na maturze? I jaką w ogóle przyjąć strategię, aby stworzyć sobie taki koszyk możliwości, który pozwoli podjąć studia trafione, wybrane nie w ciemno, ale w zgodzie z zainteresowaniami i dobrze rokujące na rynku pracy?
Na większość z tych pytań znajdziecie odpowiedź na swoim wojewódzkim Salonie Maturzystów Perspektywy 2020 online, który zorganizowany będzie 21 września 2020 r.

W czasie zajęć szkolnych w godz. 10.00-13.00 ( po uzgodnieniu z nauczycielami) zapraszam młodzież na spotkania z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej na temat matury 2021, a po zajęciach, w godz. 16.00-19.00  serdecznie zapraszam młodzież i Rodziców na spotkania online z edukatorami, psychologami oraz znawcami rynku zawodowego i akademickiego na spotkania pomocne w tworzeniu modeli samodzielnego uczenia się, sięganiu po sukces oraz inspirowaniu do odważnego wyboru ciekawych studiów.

Zachęcam do wspólnych, rodzinnych wizyt na stoiskach poszczególnych uczelni, do wspólnego zgłębiania, dlaczego warto wybierać określone kierunki studiów i co z tego może wynikać dla zawodowej przyszłości maturzystów. Informuję także o możliwości indywidualnych konsultacji 1:1 z wybitnymi psychologami-edukatorami (na stoisku Perspektyw, wymagana będzie odrębna rejestracja).

Każdy uczestnik Salonu będzie mógł pobrać e-book Informatora dla Maturzystów Perspektywy 2021 i otrzymać premię za obecność we wszystkich sekcjach e-Salonu.

Wszyscy otrzymacie też Certyfikat Uczestnika Salonu maturzystów Perspektywy 2020 wraz z podsumowaniem Waszej indywidualnej aktywności salonowej (dla siebie, dla wychowawcy, dla rodziców).

Zapraszam Was do zapoznania się z Programem, który jest już dostępny na stronie http://salonmaturzystow.pl/2020/  i do Rejestracji na wydarzenie http://salonmaturzystow.pl/2020/salon/mazowiecki#registration

Katarzyna Zglinicka – szkolny doradca zawodowy