Aktualności › „Balladyna” u Skłodowskiej

W poniedziałek 7 września 2020 roku społeczność Zespołu Szkół Nr 1 w Wyszkowie mogła wsłuchać się w treść kolejnego wybitnego polskiego dzieła w ramach akcji Narodowe Czytanie.

Na lekturę tegorocznej IX edycji został wybrany wyjątkowy poemat polskiego romantyzmu „Balladyna” Juliusza Słowackiego. To ponadczasowy dramat o funkcjonowaniu na świecie dobra i zła, a imię tytułowej bohaterki nawiązuje do ballady, w której najczęściej pojawiają się elementy fantastyczne i motywy wierzeń ludowych. Ze względu na sytuację epidemiczną, musieliśmy przeprowadzić to kulturalne wydarzenie z zachowaniem wymogów sanitarnych.

Uczniowie klas: III LOL i IV TGPC wcielając się w role bohaterów utworu, prezentowali jego fragmenty przez szkolny radiowęzeł.

Wybrane fragmenty „Balladyny” Juliusza Słowackiego zostały również odczytane podczas lekcji języka polskiego.

Bibliotekarki i nauczycielki języka polskiego