Aktualności › Próbne egzaminy maturalne……

Drodzy Maturzyści Skłodowskiej,
informuję, że  Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz Okręgowe Komisje Egzaminacyjne przygotowują się do udostępnienia materiałów do przeprowadzenia próbnego egzaminu maturalnego w Formule 2015... To  element wspólnych działań CKE i Ministerstwa Edukacji Narodowej, aby w czasie zawieszenia zajęć w szkołach, wesprzeć dyrektorów, nauczycieli  i uczniów w ich bieżących zadaniach. Przeprowadzenie próbnego egzaminu maturalnego jest dobrowolne... /w naszej szkole egzaminy odbyły się w styczniu/.
CKE proponuję, aby próbny egzamin został przeprowadzony w warunkach zbliżonych do obowiązujących podczas właściwego egzaminu (np. godzina rozpoczęcia pracy z arkuszem egzaminacyjnym, samodzielne rozwiązywanie zadań przez uczniów). Egzamin ten jest organizowany wyłącznie dla uczniów – odpowiedzialność za samodzielność pracy leży wyłącznie po ich stronie.
Szczegółowe informacje dotyczące organizacji próbnego egzaminu maturalnego znajdziecie Drodzy Maturzyści na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej ( link z informacjami :https://www.gov.pl/web/edukacja/probny-egzamin-maturalny ).