Aktualności › Słodkie warsztaty

W dniu 22.01.2020r w naszej szkole miały miejsce warsztaty cukiernicze, skierowane do uczniów klasy II TG, które poprowadziła pani Klaudia Dąbrowska – Szymańska, mistrz cukiernictwa. Pani Klaudia najpierw opowiedziała o swojej karierze zawodowej, o firmie rodzinnej Dom Weselny Kasztelanka, w której pracuje. Przedstawiła swoje losy zawodowe oraz sytuację na lokalnym rynku pracy, jeśli chodzi o zawód cukiernika. Następnie przeszła do praktyki. Tematem zajęć był sposób przygotowania tortów okazjonalnych. Pani Klaudia wskazała na obecnie panujące w cukiernictwie trendy a następnie przystąpiła do pracy. Zaangażowała też naszych uczniów, którzy z wielkim oddaniem pomagali w tworzeniu tych słodkich dzieł. Wykonano 2 torty na różne okazje. Sam sposób ich dekoracji to sztuka wymagająca wyobraźni i poczucia estetyki. Młodzież oceniła organoleptycznie swoją pracę  przyznając sobie i swojemu mistrzowi najwyższą ocenę.
Spotkanie zorganizowała Bogusława Pawelska-Kozon, nauczyciel, doradca zawodowy.

zdjęcia w galerii...