Aktualności › Europejski Dzień Języków w Skłodowskiej

„Granice mojego języka są granicami mojego świata”

/Ludwig Wittgenstein/

W kalendarzu roku szkolnego pełno jest świąt, które nauczycielom i uczniom dają szansę rozwinąć kreatywność, pouczyć się inaczej niż w ławce i przekonać się, że nauka może być ciekawa.
26 września 2019r. obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków.

Młodzież zgromadzona w świetlicy szkolnej miała okazję uczestniczyć w konkursach i zabawach prowadzonych w języku angielskim, niemieckim oraz rosyjskim. Na początku uczniowie z klasy 3 TCG – Olga Skoczeń, Paweł Kozon i Mateusz Pych przedstawili  zebranym najważniejsze informacje na temat pochodzenia języka. Następnie ochotnicy brali udział w różnorodnych konkurencjach, sprawdzając w ten sposób swoją wiedzę z języków obcych. Uczniowie mieli też okazję poćwiczyć swoją wymowę podczas czytania „łamańców” językowych w trzech językach oraz wykazać się szybkością w tłumaczeniu popularnych zwrotów. Dla przypomnienia wiadomości kulturowych młodzież wzięła udział w quizie znajomości Wielkiej Brytanii. Na koniec odbył się konkurs „Jaka to melodia”, w którym uczniowie sprawdzili swoją znajomość popularnych utworów muzycznych. Każdy uczeń za poprawnie udzieloną odpowiedź otrzymał słodką nagrodę.

Jednym z głównych celów obchodów Europejskiego Dnia Języków, ustanowionego w 2001 roku przez Radę Europy, jest ukazywanie korzyści płynących z uczenia się języków, takich jak umożliwienie Europejczykom porozumiewania się oraz poznawania tradycji i kultury Europy.

Mamy nadzieję, że to spotkanie zapadło w pamięci uczniów i przyczyniło się do pogłębienia i rozwoju wiadomości językowych, co wpłynie na poszerzenie idei wielojęzyczności i porozumienia międzykulturowego.
Obchody Europejskiego Dnia Języków w naszej szkole zostały przygotowane przez nauczycieli języków obcych.

WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII